Aktuality

AKČNÍ CENY DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB !

8. ledna 2023
Od 9.1.2023 platí AKČNÍ CENY na vybrané druhy zboží, a to až do vyprodání zásob. Zboží je označeno "Akce".

Číst více

Lněné pelety a jejich použití pro vytápění

29. října 2022
Na český trh se dostává nové palivo – lněné pelety.

Číst více

Balené uhlí

28. října 2022
Prodáváme balené hnědé a černé uhlí, a to jak do kotlů s automatickým podavačem (ořech 2 = 10-25 mm, ekohrášek), tak i do klasických kotlů a kamen i sporáků (ořech 1 = 20-40 mm). Uhlí je baleno v pytlech po 25 kg. Větší množství je možno zakoupit po paletách 1 000 kg (40 pytlů) nebo 800 kg (32 pytlů).

Číst více

Akční nabídka

Pelety lněné, pr. 8 mm, pytel, 15 kg

Pelety jsou vyrobeny ze zbytků lněné rostliny (pazdeří) bez jakýchkoliv příměsí a pojiv stejným způsobem jako pelety dřevěné či slunečnicové. Pazdeří vzniká jako odpad v procesu rozvolňování stonků lýkových rostlin. Parametry lněných pelet (výhřevnost, popel, voda) jsou obdobné jako u slunečnicových pelet, ale provedenými praktickými topnými zkouškami se spalování těchto pelet blíží ke spalování dřevěných pelet (nespékavý popel, malý objem, snadná manipulace). Praktickými topnými zkouškami se ukázalo, že tyto pelety jsou vhodné a bezproblémové pro každý typ hořáku, který má aktivní pohyb paliva a popela, jako retortové a kaskádové hořáky. A také pro kotle s automatickým podavačem paliva určené pro spalování uhlí. Přesvědčte se sami – vyzkoušejte si je!

Brikety dřevěné RUF-dub+borovice, fólie, 10 kg

Brikety jsou vyrobeny ze směsi dubového a borovicového dřeva bez jakýchkoliv příměsí a pojiv. Vysoká kvalita těchto briket je dána vysokým tlakem při jejich výrobě. To zaručuje dlouho dobu žhnutí.

Uhlí balené černé ekohrášek (5-25 mm), pytel, 25 kg

Kvalitní černé uhlí s vysokou výhřevností a nízkým obsahem síry. Tento druh uhlí je určen zejména pro kotle s automatickým podavačem paliva. Uhlí je baleno v pytlech po 25 kg.  

Slovo odborníka

Vladimír Verner, zakladatel výroby kotlů značky VERNER

Pan Vladimír Verner, zakladatel výroby kotlů značky VERNER, www.kotle-verner.cz

Jako člověk, který zasvětil svůj život využití biomasy pro energetické účely, vítám jakoukoliv příležitost přispět k rozšíření sortimentu paliv z biomasy v nových konstrukcích kotlů i ve stávajících.

Když se vrátím do historie, první realizace, na které jsem se podílel, byla před cca 45 lety přestavba sušárny BS6 z topného oleje na lesní štěpku. Velká změna pro skot bylo krásně voňavé a mnohem levnější krmivo.

Následovalo využití pilin pro vytápění zemědělských objektů v kotlích Klemza v době, kdy se piliny vyvážely na skládku. Piliny nahrazovaly uhlí a topný olej v době, když se ještě "na ekologii nehledělo". Vždyť i na stokoruně byl obraz mohutných kouřících komínů, jako výraz pokroku.

Po roce 1989 byly kotle VERNER na polena, první, které získaly certifikát od zkušebny Brno. Do té doby patřilo dřevo k zastaralým palivům bez budoucnosti a pouze se doplňovalo do uhlí. Pak již následovala řada výrobků pod značkou VERNER a byly zaměřeny vždy pro nová paliva, jako alternativní pelety, energetické obilí, plevy apod. Dále to bylo nové pojetí výrobků, například teplovodní krb, jako hlavní zdroj vytápění rodinných domů – interiérové kotle. Nápad vytápět rodinný dům kamny se zdál jako nějaký žert, nyní to je běžné.

Proto jsem nyní uvítal možnost testovat paliva pro společnost EMTB Trade s.r.o., která se zaměřila na budování obchodní sítě prodávající palivo z biomasy (slunečnicové pelety a slunečnicové brikety). Vítám tuto spolupráci a chci se podílet hlavně na posouzení jakéhokoliv paliva z hlediska uživatele tedy kupujícího. Z praxe vím, že mnohokrát k posouzení paliva nestačí pouze protokol z akreditované zkušebny.

Společnost VERNER se vždy zabývala výhradně vývojem a výrobou kotlů na spalování biomasy. Na začátku byly pyrolytické kotle na spalování polen a dřevěných briket. Tyto kotle nejen vyvážela do celé Evropy, ale také vyráběla pro firmy pod jejich označením, jako OLYMP do Rakouska, Wolf do Německa, TELUS do Švédska. Dlouhodobě spolupracovala s firmou KÖB z Rakouska. Dále hlavně do skandinávských zemí dodávala pod svým jménem krbová kamna s teplovodním výměníkem. Dále kotle na spalování obilí a kukuřice hlavně na tuzemský trh, pak do Francie na obilí a USA na kukuřici. Licenční výroba byla zavedena v Litvě, Ukrajině a Slovensku. Do dnešní doby bylo celkově vyrobeno cca 70 000 kotlů všech typů.


Provozní test briket ze slunečnicových slupek v interiérovém kotli VERNER IK 13/10

Byly zkoušeny provozem v domku, ve kterém žije 5-ti členná rodina, kde se kotel využívá pro vytápění i ohřev teplé užitkové vody. Běžný provoz je na dřevěné brikety. Slunečnicovými briketami byl dům vytápěn cca 2 dny. Výsledek? Uživatelsky jsou tyto brikety srovnatelné s briketami ze dřeva s těmito rozdíly, že hoří rovnoměrněji a pomaleji, takže nedochází po přiložení k velkému nárůstu výkonu. To je velice příznivé hlavně s ohledem na nárůst sálavého tepla, kdy z kamen nebo krbu jde nadměrné teplo a člověk je "odehnán" od ohně – obdoba ohníčku. Je u nich větší popelnatost, ale ta nepřekáží dobrému dohoření (rozdíl od slaměných briket). Rozhodně lze toto palivo doporučit.

Provozní test slunečnicových pelet v kotli VERNER A 251
 

Test slunečnicových pelet proběhl v kotli, který vytápí malý domek pro dvě osoby. Vytápění je kombinace biomasy, jako např. obilí, plevy, alternativní pelety, pecky apod. Jedná se o kotel na zkoušení všemožných druhů paliv. Jelikož test byl proveden v relativně teplém období, zapojil jsem k odběru tepla do kaloriferu. Provoz byl cca 4 dny. Kromě o něco vyšší popelnatosti jsem nezjistil rozdíl oproti dřevěným peletám. Zkoušeny však byly na nižší výkon cca 50% výkonu. Pro srovnatelný komfort s dřevěnými peletami by bylo nutné instalovat automatické odpopelnění. Pak by uživatelské vlastnosti byly opravdu dobré, takže zbývá ekonomické hledisko – cena. Oproti obilí jsou pro provoz spolehlivější a méně náročné na nastavení kotle (zapalování, vyhasnutí apod.)

O nás

Naše společnost EMTB Trade s.r.o. působí na trhu v oblasti dodávek pevných paliv (hnědé uhlí, černé uhlí, hnědouhelné brikety, koks, antracit, biomasa) a v oblasti přepravy sypkých hmot od roku 2005.

Jsme dodavateli nejen pro průmyslové podniky, ale i pro komunální sféru, kde zásobujeme palivy jednotlivé uhelné sklady, případně velkoodběratele. V oblasti dodávek pevných paliv působíme na trzích České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Slovinska.

Současně zajišťujeme přepravy sypkých materiálů v rámci celé Evropy (kamióny, vagóny, vlaky, kombinovaná přeprava).

Naším cílem je komplexní vyřízení požadavku zákazníka, tj. od přijetí požadavku až po doručení paliva na místo určení v daném čase a kvalitě.

Budujeme dlouhodobé vztahy se zákazníky a staráme se o jejich spokojenost.

Adresa

Centrum paliv Lanžhot
EMTB Trade s.r.o.
Komárnov 1285
CZ-691 51 Lanžhot
IČ: 26866714
DIČ: CZ26866714

Prodejní doba:
pondělí – pátek: 8:00 – 17:00
sobota: 8:00 – 12:00

{#inter}