Aktuality

Balené brikety Rekord 2" - NOVINKA

27. května 2023
Od 29.5.2023 začínáme prodávat balené hnědouhelné brikety Rekord 2" v pytlech po 25 kg nebo po paletách 1 000 kg (40 ks).

Číst více

AKČNÍ CENA na balené uhlí

3. května 2023
Od 4.5.2023 jsou akční ceny na balené hnědé uhlí (bílinské/ledvické, mostecké/komořanské).

Číst více

Balené brikety Rekord 7" - opět v prodeji

19. dubna 2023
Od 20.4.2023 opět prodáváme balené brikety Rekord 7". Nabízíme balení po 10 kg v papírové tašce nebo ve fólii, a také 25 kg v pásce.

Číst více

Akční nabídka

Brikety dřevěné RUF-dub+borovice, fólie, 10 kg

Brikety jsou vyrobeny ze směsi dubového a borovicového dřeva bez jakýchkoliv příměsí a pojiv. Vysoká kvalita těchto briket je dána vysokým tlakem při jejich výrobě. To zaručuje dlouho dobu žhnutí.

Uhlí balené hnědé ořech 2 (10-25 mm)-mostecké/komořanské, pytel, 25 kg

Velmi kvalitní uhlí s vysokou výhřevností a vyšším obsahem síry. Pro efektivní spalování potřebuje větší množství vzduchu. Tento druh uhlí je určen zejména pro kotle s automatickým podavačem paliva. Producent: Severní energetická a.s.

Brikety hnědouhelné Rekord 2“, pytel, 25 kg

Velmi oblíbené brikety, které se vyznačují dlouhým, pomalým a rovnoměrným hořením a především velmi vysokou výhřevností. Ideální jako noční brikety do krbů a krbových kamen. Kvalita „Made in Germany“.

Slovo odborníka

Vladimír Verner, zakladatel výroby kotlů značky VERNER

Pan Vladimír Verner, zakladatel výroby kotlů značky VERNER, www.kotle-verner.cz

Jako člověk, který zasvětil svůj život využití biomasy pro energetické účely, vítám jakoukoliv příležitost přispět k rozšíření sortimentu paliv z biomasy v nových konstrukcích kotlů i ve stávajících.

Když se vrátím do historie, první realizace, na které jsem se podílel, byla před cca 45 lety přestavba sušárny BS6 z topného oleje na lesní štěpku. Velká změna pro skot bylo krásně voňavé a mnohem levnější krmivo.

Následovalo využití pilin pro vytápění zemědělských objektů v kotlích Klemza v době, kdy se piliny vyvážely na skládku. Piliny nahrazovaly uhlí a topný olej v době, když se ještě "na ekologii nehledělo". Vždyť i na stokoruně byl obraz mohutných kouřících komínů, jako výraz pokroku.

Po roce 1989 byly kotle VERNER na polena, první, které získaly certifikát od zkušebny Brno. Do té doby patřilo dřevo k zastaralým palivům bez budoucnosti a pouze se doplňovalo do uhlí. Pak již následovala řada výrobků pod značkou VERNER a byly zaměřeny vždy pro nová paliva, jako alternativní pelety, energetické obilí, plevy apod. Dále to bylo nové pojetí výrobků, například teplovodní krb, jako hlavní zdroj vytápění rodinných domů – interiérové kotle. Nápad vytápět rodinný dům kamny se zdál jako nějaký žert, nyní to je běžné.

Proto jsem nyní uvítal možnost testovat paliva pro společnost EMTB Trade s.r.o., která se zaměřila na budování obchodní sítě prodávající palivo z biomasy (slunečnicové pelety a slunečnicové brikety). Vítám tuto spolupráci a chci se podílet hlavně na posouzení jakéhokoliv paliva z hlediska uživatele tedy kupujícího. Z praxe vím, že mnohokrát k posouzení paliva nestačí pouze protokol z akreditované zkušebny.

Společnost VERNER se vždy zabývala výhradně vývojem a výrobou kotlů na spalování biomasy. Na začátku byly pyrolytické kotle na spalování polen a dřevěných briket. Tyto kotle nejen vyvážela do celé Evropy, ale také vyráběla pro firmy pod jejich označením, jako OLYMP do Rakouska, Wolf do Německa, TELUS do Švédska. Dlouhodobě spolupracovala s firmou KÖB z Rakouska. Dále hlavně do skandinávských zemí dodávala pod svým jménem krbová kamna s teplovodním výměníkem. Dále kotle na spalování obilí a kukuřice hlavně na tuzemský trh, pak do Francie na obilí a USA na kukuřici. Licenční výroba byla zavedena v Litvě, Ukrajině a Slovensku. Do dnešní doby bylo celkově vyrobeno cca 70 000 kotlů všech typů.


Provozní test briket ze slunečnicových slupek v interiérovém kotli VERNER IK 13/10

Byly zkoušeny provozem v domku, ve kterém žije 5-ti členná rodina, kde se kotel využívá pro vytápění i ohřev teplé užitkové vody. Běžný provoz je na dřevěné brikety. Slunečnicovými briketami byl dům vytápěn cca 2 dny. Výsledek? Uživatelsky jsou tyto brikety srovnatelné s briketami ze dřeva s těmito rozdíly, že hoří rovnoměrněji a pomaleji, takže nedochází po přiložení k velkému nárůstu výkonu. To je velice příznivé hlavně s ohledem na nárůst sálavého tepla, kdy z kamen nebo krbu jde nadměrné teplo a člověk je "odehnán" od ohně – obdoba ohníčku. Je u nich větší popelnatost, ale ta nepřekáží dobrému dohoření (rozdíl od slaměných briket). Rozhodně lze toto palivo doporučit.

Provozní test slunečnicových pelet v kotli VERNER A 251
 

Test slunečnicových pelet proběhl v kotli, který vytápí malý domek pro dvě osoby. Vytápění je kombinace biomasy, jako např. obilí, plevy, alternativní pelety, pecky apod. Jedná se o kotel na zkoušení všemožných druhů paliv. Jelikož test byl proveden v relativně teplém období, zapojil jsem k odběru tepla do kaloriferu. Provoz byl cca 4 dny. Kromě o něco vyšší popelnatosti jsem nezjistil rozdíl oproti dřevěným peletám. Zkoušeny však byly na nižší výkon cca 50% výkonu. Pro srovnatelný komfort s dřevěnými peletami by bylo nutné instalovat automatické odpopelnění. Pak by uživatelské vlastnosti byly opravdu dobré, takže zbývá ekonomické hledisko – cena. Oproti obilí jsou pro provoz spolehlivější a méně náročné na nastavení kotle (zapalování, vyhasnutí apod.)

O nás

Naše společnost EMTB Trade s.r.o. působí na trhu v oblasti dodávek pevných paliv (hnědé uhlí, černé uhlí, hnědouhelné brikety, koks, antracit, biomasa) a v oblasti přepravy sypkých hmot od roku 2005.

Jsme dodavateli nejen pro průmyslové podniky, ale i pro komunální sféru, kde zásobujeme palivy jednotlivé uhelné sklady, případně velkoodběratele. V oblasti dodávek pevných paliv působíme na trzích České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska a Slovinska.

Současně zajišťujeme přepravy sypkých materiálů v rámci celé Evropy (kamióny, vagóny, vlaky, kombinovaná přeprava).

Naším cílem je komplexní vyřízení požadavku zákazníka, tj. od přijetí požadavku až po doručení paliva na místo určení v daném čase a kvalitě.

Budujeme dlouhodobé vztahy se zákazníky a staráme se o jejich spokojenost.

Adresa

Centrum paliv Lanžhot
EMTB Trade s.r.o.
Komárnov 1285
CZ-691 51 Lanžhot
IČ: 26866714
DIČ: CZ26866714

Prodejní doba:
pondělí – pátek: 8:00 – 17:00
sobota: 8:00 – 12:00

{#inter}