pelety lněné, pr. 8 mm, pytel, 15 kg
Pelety jsou vyrobeny ze zbytků lněné rostliny (pazdeří) bez jakýchkoliv příměsí a pojiv stejným způsobem jako pelety dřevěné či slunečnicové. Pazdeří vzniká jako odpad v procesu rozvolňování stonků lýkových rostlin.
Parametry lněných pelet (výhřevnost, popel, voda) jsou obdobné jako u slunečnicových pelet, ale provedenými praktickými topnými zkouškami se spalování těchto pelet blíží ke spalování dřevěných pelet (nespékavý popel, malý objem, snadná manipulace).
Praktickými topnými zkouškami se ukázalo, že tyto pelety jsou vhodné a bezproblémové pro každý typ hořáku, který má aktivní pohyb paliva a popela, jako retortové a kaskádové hořáky. A také pro kotle s automatickým podavačem paliva určené pro spalování uhlí.
Přesvědčte se sami – vyzkoušejte si je!
Cena: 90 Kč/15 kg včetně DPH
použití: pro kotle na pelety
parametry:
- průměr pelet: 8 mm
- výhřevnost: 16,84 MJ/kg
- obsah popela: 2,47 %
- obsah vody: 8,25 %